30 Nisan 2015
30 Nisan 2015, Yorumlar Neden Saha Satış Uygulamalarına İhtiyaç Duyuluyor? için yorumlar kapalı

neden_saha_satis

 

Saha satış uygulamalarının yaygınlaşmasının en önemli nedeni hiç kuşkusuz mobil teknolojilerin gelişmesidir. Şirketlerin bir çoğu sahadaki satış elemanlarının  ve ürün sirkülasyonunun artmasından dolayı belli bir noktadan sonra yönetim ve iş takibinin zorlukları ile karşılaşmaktadır. Biz de firma olarak öncelikle tüm bu zor süreçleri ortadan kaldıran ve pratik bir şekilde kullanım kolaylığı sağlayan WomMobile ürününü geliştirdik.

WomMobile  sahadaki ekibinizi aktif şekilde yönetmenize olanak sağlar. Anlık olarak sizin belirleyeceğiniz kritere göre sahadaki personelinizin lokasyon bilgisini ve merkeze gönderimini sağlayarak, günlük yol çizelgesini yönetim panelinden harita üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Yine yönetim panelinizden satış elemanlarınıza günlük, haftalık ve aylık olarak rota tanımı yapabilirsiniz. Rota tanımı yaparken müşterilerinize göre öncelik derecesi verebilir, sahadaki personeliniz bu kritere göre sıralama yapabilir.

Sahadaki personeliniz sipariş alıyor ama bu siparişi hangi lokasyondan alıyor? Gerçekten müşteri ortamında mı sipariş alındı? Müşteriye ziyaret yapılıyor mu? Tüm bu soruları WomMobile’ ın yetenekleri sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz. Sahadaki personeliniz siparişi, tahsilatı yada ziyaret notu kaydettiği anda kullanıcı inisiyatifine bırakmadan merkeze lokasyon bilgisini göndermektedir. Böylece müşteri noktası ile sipariş ve tahsilat gönderimi noktası arasında kıyaslama yaparak analiz edebilirsiniz.

Müşteri ortamında sipariş alırken daha önce satılan ürünler ile hangi tarihte ne kadara satılmış bu bilgilere de anlık olarak ulaşabilirsiniz. Müşteri kartı içerisine girdiğinizde cari ekstresi ayrıntısına girmeden bakiye, risk durumu, çek, senet ve ortalama vade gibi bilgilere hızlıca ulaşabilirsiniz. Raporlardan ödenmemiş faturaların raporunu alabilir, ilgili fatura kaydının yanında gün ve tarih olarak vadesini görebilirsiniz.

Satış elemanlarınızın performans, hedef ve primlerini kolaylıkla takip edebilir saha personelinizi daha etkin yönetebilirsiniz. Sahadaki personelinize tanımlamış olduğunuz performans, hedef ve prim analizine anlık olarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sahadaki personeliniz analizler bölümünden grafik üzerinde kendi sattığı pay dilimi ile diğer satış elemanlarının sattığı pay dilimlerini analiz edebilir. Kendi sattığı pay dilimi üzerinde kendi ismi yer alır, diğer pay dilimlerinin üzerinde her hangi bir satış elemanının ismi yazmaz ama sadece tutarlarını görebilir. Böylece satış elemanlarınız kendilerini değerlendirme fırsatına sahip olur, kendisine yol haritası çizebilir.