İş Dünyası Liderleri Linkedin’le 22 yaşına Geri Döndü

12 Temmuz 2016
12 Temmuz 2016, Yorumlar İş Dünyası Liderleri Linkedin’le 22 yaşına Geri Döndü için yorumlar kapalı

Linkedin-1320x564

İş dünyasında başarılı olan aktörlerin deneyimlerini, liderlik derslerini ve tavsiyelerini birinci ağızdan dinlemek için artık konferanslarına gitmenize gerek yok. LinkedIn, sosyal işbirliği çerçevesinde iş hayatının etkili profesyonellerini, çalışma hayatına atılacak gençlere tavsiye vermeleri için ortak bir kanalda bir araya getirdi. Bu önemli oyun kurucuları, kendi gençliklerinden çıkarttıkları dersleri LinkedIn “ if I were 22 / Eğer 22 olsaydım” serisinde paylaştı.

Gelin, bu fikir önderlerinden bazılarının tavsiyelerinden ilham alalım;

Virgin Şirketler Grubu’nun Kurucusu Richard Branson:

“Eğer bugün 22 yaşında olsaydım, teknolojinin bize sunduğu fırsatları kucaklardım. 60’lı yaşlarımı sürerken webin dönüştürücü gücünden ve her tür yeni teknolojiden inanılmaz ölçüde heyecan duyuyorum.”

The Huffington Post Media Group Başkanı & Genel Yayın Yönetmeni Arianna Huffington:

“Bugünün genç insanlarına vereceğim tavsiye şöyle: Sadece tüm yüksek stres düzeyleri ve tükenmişliğin sonucunda size yol gösteren başarı merdivenine tırmanmayın. Başarıya giden yeni bir yol planlayın, bunu da geleneksel güç veya para ölçülerini içermeyen bir şekilde tasarlayın. Ancak üçüncü bir ölçeği hesaba katın; refah, bilgelik, merak ve vermek… Böylece amacınızda sadece başarılı olmazsınız, aynı zamanda gelişirsiniz.”

Chopra Foundation Kurucusu ve Yazar Deepak Chopra:

“Belirsizlikte bir bilgelik vardır. Bilinmeyene kapı açar ve sadece bilinmeyenden gelen, hayatı daimi olarak yeniler.”

Yahoo Başkanı Maynard Webb:

“Bütün cevapları bildiğimi düşünürdüm. Şimdi bunun doğru olmadığını biliyorum. Bütün cevaplara asla sahip olamayız. Bazen doğru sorularınızın olması çok daha değerlidir.”

Newyorker.com Editörü Nicholas Thompson

“20’li yaşlarımın erken döneminde tanıdığım insanlar sayesinde kariyerimde pek çok iyi şey oldu. O yaştayken network oluşturmanın benden daha etkili insanlarla tanışmak olduğunu düşünürdüm. Aynı bölgedeki, aynı yaşta insanlarla network oluşturmama rağmen bağlantılar oldukça yararlıydı. Etkin olan insanlarla tanışmak değil; etkili insanlarla arkadaş olmak ve iş ilişkileri geliştirmekti.”