İş Emri Ataması Nasıl Yapılır?

bölümünde için yapıldı. Etiket: iş emriteknik servisWomtech

İş Emri Ataması Nasıl Yapılır?

İş emri ataması yapılabilmesi için öncelikle servis kabul kaydı seçilir ve ardından “İş Emri Atama” ya tıklanır ya da ilgili servis kabul kaydının üzerinde sağ menüde “İş Emri” seçilerek te aynı şekilde iş emri ekranı açılmış olur.

Açılan iş emri atama ekranında sağ üst bölümde müşteri ve ürün detayları yer almaktadır.

işemri

  • İşçilik ve Parça Ücretleri

Sol alt köşede bulunan ekle butonu ile yedek parça ve işçilik satırları seçilerek yedek parça listesinden ürüne ait tanımlı satış fiyatı ile ambar toplamları bilgisine ulaşabilirsiniz.

Ürünleri barkod ile okutarak satıra eklemek istenilir ise sol alt köşede bulunan barkod butonuna tıklayarak barkod alanı açılır ve buradan ürünlerinizi hızlı bir şekilde satırlara ekleyebilirsiniz.

  • Görev Açıklaması

Servis kabul kaydındaki ürün ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

  • Resim ve Doküman

Ürün ile ilgili dosya ya da resimleri buradan ekleyebilirsiniz.

  • Özel Notlar

Belirtilmesi gereken notları bu alana detaylı olarak yazabilirsiniz.

  • Yapılan İşlem

Sol alt köşede bulunan ekle butonu ile sürekli kullanılan tanımları bu alandan ekleyerek, tanımlanan satıra çift tıklayıp sağ taraftaki açıklama alanına yazabilir, açıklama alanına manuel tanım da ekleyebilirsiniz. (Örn. Ekran kartı değiştirildi.)

  • Dış Servis

Arızalı ürünün tamamına ya da herhangi bir yedek parçasına hizmet verilmiyor ama dışarıdan hizmet alarak işlem tamamlanıyor ise bu bölüme hizmet alınan firma ve yedek parça bilgilerinin girişini sağlayabilirsiniz.

 

0