19 Ocak 2016
19 Ocak 2016, Yorumlar Hackerlar Korkulu Rüyanız Olmasın! için yorumlar kapalı

Blog_Paylaşım

Günümüzün dijital vebası olan bilgisayar virüsleri her geçen gün daha da etkili hale gelip, kötü sonuçlar doğurabiliyor. Kötü niyetli kişiler tarafından gönderilen e-postaların ekinde bulunan sahte faturalarla kandırılan kullanıcılar, faturayı açtıklarında bilgisayarlarına Ransomware veya CryptoLocker  adı verilen zararlılar virüsler bulaşıyor.

Büyük markaların mail adresleri tarafından gelen e-fatura olarak görünerek bilgisayara bulaşan virüs sayesinde hackerlar tüm önemli verilerinizi kilitleyerek açmak için sizden para talep ediyorlar.

Bu saldırı ilk olarak kullanıcıların cihazlarını ve dosyalarını şifreliyip, kullanıcıya doğrudan mesaja yönlendiriliyor ya da şirketlerin ana sistemlerine Server’larına kötü niyetli hackerlar erişim sağlayarak dosyalarınızı şifreliyor. 

Firmaların veri güvenliğine önem veren siz çözüm ortakları için en özel data müşterinin muhasebe verilerinin tutulduğu kayıtlardır. Mağdur olan müşterileriniz en özel verilerini art niyetli kişilere sunup, ekstradan iş yükü altına girerek eski verileri yeniden programa girmek zorunda kalmaktadır. Bu süreçte kullanıcılar siz çözüm ortaklarından yardım istiyor buda size zaman kaybı olarak dönüyor ise tüm bu olumsuzluklara maruz kalmamak için veri güvenliğinizi Database Backup Manager ile yedeklemenizi öneriyoruz. DBM sayesinde alınan yedekler sıkıştırılıp, şifrelenerek ftp’ye ya da herhangi bir yedekleme ünitesine otomatik olarak kayıt olmaktadır. Müşterinizin DBM Programı üzerinde yedekleme için tanımladığınız görevlere kendi mail adresinizi de ekleyerek yedeklerin sağlıklı bir şekilde alındığından emin olup, müşterinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Güvenli olduğu kadar yüksek kar marjı ile de cebinizi dolduran DBM yedekleme programı, Ocak ayına özel 10+2 kampanyası ile şimdi çok daha avantajlı. Detaylı bilgi için; www.imgesoft.com.tr sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.