Günümüzde neden pos cihazlar yerine online tahsilat sistemleri kullanılıyor?

9 Haziran 2017
9 Haziran 2017, Yorumlar Günümüzde neden pos cihazlar yerine online tahsilat sistemleri kullanılıyor? için yorumlar kapalı
Mobil kullanımı yükselişini hız kesmeden devam ettiriyor. Yapılan araştırmalar doğrultusunda 2003 yılında nüfusun %28’ i mobil nesilken 2013 yılında bu oran %43’ lere çıktı. 2023’ te ise %57 gibi bir oranla mobil nesil meydana gelecek. Mobil nesil neredeyse güne gözünü açmasıyla beraber gün bitimine kadar online kalmak istiyor. Bunun yanında dünya üzerinde 1,2 milyar birey interneti mobil cihazlarla kullanıyor ve mobil internet kullanımı 1990 ile 20002’ lerin başına denk gelen süreçteki internet kullanımından 8 kat daha hızlı yayılıyor. İş hayatında neredeyse tüm sektörlerin mobile eğilimi ise tamamen bu yükselen grafik kaydeden oranlardan kaynaklanıyor.
Mobil çağ olarak adlandırabileceğimiz bu dönemde tahsilat tercihlerinde de mobil tahsilat seçeneği ön plana çıktı. Kısa vadede pos cihazları varlığını devam ettirirken, mobil ödeme ve tahsilat kullanımı yükselişini büyük bir hızla devam ettireceği öngörülüyor. Hayatımıza entegre olmuş bu gelişimlerin ise iş hayatına yansımaması elbette ki mümkün değil. Öyle ki, iş hayatında gelişime uyum sağlamanın yanında mobil ödemenin firma, bayi- alt bayi ve müşterilerine sunduğu avantajlar göz önüne alındığında e- tahsilat sistemlerinin bir parametresel özelliği olan mobil ödeme kolaylığı tahsilatta sağla bir yere sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir. Son dönemlerde e- tahsilat ile internet üzerinden büyük bir kolaylığa ulaşan tahsilatlar, mobilin de devreye girmesi ile daha kullanışlı ve hızlı bir hal aldı. Geçmiş dönemlerde alacaklı ve verecekli arasındaki ödeme işlemlerini kolaylaştıran pos cihazları bir nevi çöpe gidiyor. Mobil tahsilat sistemi ile özellikle firmadan firmaya (B2B) ve firmadan müşteriye (B2C) pazarlama yöntemlerinde büyük kolaylık sağlıyor. Böylece tüm tahsilat aşamalarını mobil üzerinden takip etme ve gerçekleştirme avantajı sunan mobil ödeme iş hayatında sağladığı avantajlar doğrultusunda ilk tercihler arasında.Müşteri talep ve memnuniyetini en üst seviyelerde karşılamayı hedefleyen Paypro mobil tahsilat seçeneğinde başarısını ortaya koyarak ilerlemektedir. Kapsamlı ve hızlı bir mobil ödeme yöntemi ile en iyisini sunmayı misyonu haline getiren Paypro, kaliteyi esas alan hizmet anlayışı içerisindedir. Paypro mobil ödeme özelliğini firma, bayi ya da müşteri internet kullanımının mevcut olduğu akıllı telefonundan tahsilat paneline kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerle giriş yaparak tüm ödeme işlemlerini taksitlendirme seçeneği tercihi beraberinde mobil üzerinden kredi kartı bilgilerini kullanarak gerçekleştirebilir.